Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

BASKETBOLL Gözümüz Final Four'da

YazarMesaj
mr.girgir(S_A)
.
.

Erkek

BASKETBOLL       Gözümüz Final Four'da Empty
MesajKonu: BASKETBOLL Gözümüz Final Four'da   BASKETBOLL       Gözümüz Final Four'da EmptyPaz Ocak 18, 2009 1:30 am

Basketbol Şube direktörümüz Nedim Karakaş: 'Top 16'ya kaldık. Şimdi hedefimiz öncelikle 2. turda gruptan çıkmak. Ondan sonra da 'Dörtlü Final'e kadar gitmek''

Basketbolda ULEB Avrupa Ligi'nde ilk tur (C) Grubu'nu 3. sırada tamamlayarak, 2. tura (Top 16) yükselen Fenerbahçe Ülker, gözünü ''Dörtlü Final''e dikti. Şube direktörü Nedim Karakaş, yaptığı açıklamada, Fenerbahçe yönetiminin hedeflerini günlük tespit etmediğini vurgulayarak, ''Hedeflere ulaşmak için elimizden geleni yapıyoruz. İlk turu geçip, 'Top 16'ya kaldık. Şimdi hedefimiz öncelikle 2. turda gruptan çıkmak. Ondan sonra da 'Dörtlü Final'e kadar gitmek'' dedi. Avrupa Ligi'nde 2. turun çok daha zorlu müsabakalara sahne olacağına vurgulayan Karakaş, ''Ligde 2. tura kalırken sakatlıklar yüzünden hiçbir zaman kadromuzun tamamından yararlanamadık. İnşallah bu sakatlıklar sona erer ve 2. turda bütün oyuncularımızdan faydalanabiliriz. Fenerbahçe Ülker olarak zor bir görev üstlenmiş durumdayız. Bu görevi de başarıyla yerine getirmek için elimizden geleni yapacağız'' diye konuştu.
-''İLK TURU GALİBİYETLE KAPATMAK GÜZEL''-
Nedim Karakaş, dün İstanbul'da ilk turun son maçında İtalya'nın Lottomatica Roma takımını 90-86 yenmelerine karşın istedikleri skoru elde edemediklerini belirterek, ''Ancak grup maçlarını kendi sahamızda ve kendi seyircimiz önünde galibiyetle kapamak güzel bir olay'' dedi. İtalyan takımı karşısında 90 sayının yüzde 50'sinden fazlasını Türk oyuncuların attığına dikkati çeken Karakaş, şöyle konuştu:
''Fenerbahçe Ülker takımının yabancı sporcuları aldığı kadar, Türk sporcularına verdiği önemi de göstermek açısından bu önemli bir kıstas. Fenerbahçe Ülker'in Türk basketboluna kazandırdıklarının iyi değerlendirilmesi lazım. Dünkü maçta Oğuz'un gösterdiği performansla ligin son haftasının en değerli oyuncusu (MVP) seçilmesi Fenerbahçe Ülker ve onun için gurur verici bir olay. Temennimiz Oğuz'un bu temposunu sürdürmesi ve daha üst seviyelere gelmesi. Oğuz, zeki ve kapasiteli bir oyuncu. Oğuz'un, hocasının istediği şekilde çalışmasına devam edip, eksiklerini gidermesi ve performansını daha üste çıkarması lazım.''
Nedim Karakaş, ABD'de tedavi olan Ömer Aşık'ın İstanbul'a döndüğünü, Giricek'in ise durumunun iyiye gittiğini belirterek, ''Ömer bireysel çalışmalara başlayacak. Takımla ne zaman çalışmalara başlayacağını zaman gösterecek. Doktorlar iyi olduğunu söylüyor. Durumu iyi olan Giricek'in de en kısa zamanda aramıza dönmesini ve aksilik olmazsa 2. turda oynamasını bekliyoruz. Sakatlığı nedeniyle tedavisi süren Mirsad'ın ise bir hafta içinde takıma katılabileceğini sanıyorum'' diyerek sözlerini tamamladı. Bu arada, ULEB Avrupa Ligi'nde 2. tur grup maçlarının kuraları, 19 Ocak Pazartesi günü TSİ 14.00'de İspanya'nın Barcelona kentinde çekilecek. Fenerbahçe Ülker, kura çekimine 3. torbadan katılacak.

BASKETBOLL Gözümüz Final Four'da
1 sayfadaki 1 sayfası