Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Wireless Hack

2 posters
YazarMesaj
R€İS-i_CUMHUR87
,
,
R€İS-i_CUMHUR87

Erkek
Lakap : NAMI DİAR ASTRONOT
RuhHalin : Wireless Hack Ac10
Takım : Wireless Hack Galata10
madalya : Wireless Hack I5vjtd

Wireless Hack Empty
MesajKonu: Wireless Hack   Wireless Hack EmptyÇarş. Ocak 21, 2009 6:19 pm

Dikkat yazının sonunu mutlaka okuyunuz...

Wireless Sifre Kirma ( Kablosuz ag baglantisi sifresi kirma )

Wireless sifre kirma konusu en ayrintili sekilde asagida ozetle anlatilmistir.
WPA sifresi kirmak oldukca zor oldugu icin bu bolumde WEP sifre kirma yontemi anlatiliyor.

oncelikle konunun mantigi su sekilde

WEP’ in çözmesi gereken üç temel öğre vardı;

* Kimlik Doğrulama (Authentication)
* Gizlilik (Privacy)
* Bilgi Değiştirme Kontrolu (Message Modification Control)

Bunun harici aslında çözülmesi gereken Cevap Kontrolü (Replay Control), Erişim Kontrolü, Anahtar Dağıtımı ve Korunması konularına ise hiç WEP girmemiştir. Bu sorunların birçoğu bir sonraki WPA, RSN gibi standartlarda hep çözümlenmeye çalışılmıştır.
Kimlik Doğrulama

İlk adım kimlik doğrulamadır, ağa bağlanan kişinin gerçekten ağa bağlanma yetkisinin olup olmamasının düzenlenmesi, ikinci adım ise ağa bağlı kişinin trafiğinin diğer kişiler tarafından izlenilememesi.

WEP’ in kimlik doğrulaması şu şekilde çalışıyor;

wireless.jpg

civardaki aglari tespit etmek icin

Windows altında en eski ve en güzel wardriving araçlarından biridir. Ek olarak isteyenler için MiniStumbler da Pocket PC’ ler de çalışıyor. Aşağıdaki mantıkların hepsi hemen hemen Ministumbler’ a da uygulanabilir.

Netstumbler’ ı civardaki AP’ leri bulmak için kullanacağız. Netstumbler bir aktif tarayıcıdır yani civara probe requestleri gönderir, dolayısıyla tespit edilebilir. Tabii ki civardaki şifresiz kablosuz ağların yüzlerce olduğunu düşünürseniz bu tip bir şeyi birilerinin tespit edebilmesi milli piyangoyu kazanmanız gibi bir şey olur. İkinci olarak bu kanunlara aykırı veya suç içeren bir durum da değildir.

Netstumbler çok basit bir program ve şu an ki sürümü (0.4.0) bir çok kartla sorunsuz şekilde çalışıyor (RF modu istemediğinden ve paket dinleme yapmadığından dolayı donanım deseği çok geniş).

Download etmek için sayfanin altindaki linkleri kullanabilirsiniz adresini kullanabilirsiniz. Program ücretsizdir.

Programı kurduktan sonra açınca zaten varsayılan kartınız ile çalışmaya başlayacak ve hemen civardaki AP’ leri tespit edecektir.
Airodump

Daha önceden de belirttiğimiz gibi Kismet ile paket toplayabilirsiniz ancak airodump bu işlem için çok daha pratiktir.

Airodump’ ı yükledikten sonra daha önceden bulduğunuz AP’ nin çalıştığı kanalda airodump’ ı çalıştırın.

Airodump Parametreleri;

*
Hangi wireless adapter ile kullanacağınız, Yani bilgisayarınızdaki kablosuz ağa arabirimi.
* (a/o)
Wireless adapter’ in chipset i
o : Hermes /Realtek
a : Aironet/Atheros
Eğer diğerse parametre olarak ne verdiğiniz farketmiyor.
* (0-14)
Hangi kanal yada kanalları dinleyeceği 0 verirseniz tüm kanalları dinlemeye alacaktır.
*
Paketlerin yazılacağı dosyaların başlangıç ismi
* | Opsiyonel
Eğer 1 yaparsanız sadece IV’ leri yazacak. Eğer sadece şifre kırmak istiyorsanız bunu seçebilirsiniz. Tüm paketleri toplayarak daha sonradan şifreyi kırabilir ve bu paketleri de bulduğumuz şifre ile açabilir ve analiz edebiliriz.

Bizim örneğimizde şu şekilde çalıştırıyoruz;

C:\Airodump.exe 14 a 13 FM_APIVleri y
Aircrack

Aircrack paket toplama için kullandığımız “airodump” ın geliştiricisinden, çok kısa bir sürede ve az paketle sonuca ulaşabiliyor.

Tek yapmamız gereken topladığımız paketleri ona vermemiz.

Ciddi sorunlardan biri kaç bit şifreleme kırmamız gerektiğini bilmiyor olmamız. Çünkü WEP şifresinin 64bit mi 128bit mi olduğunu elimizdeki şifrelenmiş paketler ile tespti edemiyoruz. Bu yüzden eğer bilgimiz yoksa en iyisi önce 64 ile deneyip daha sonra 128bit olarak kırmayı denemek olacaktır.

Örnek kullanımı şu şekilde olabilir;

C:\airrack.exe –a 1 –n 128 *.ivs (bu komuta gore 128 bitlik bir wep sifresini butun kayitli ivs uzantili paket dosyalarini inceleyerek kiracagiz. sifrelemenin 64 bit olabilme ihtimalinide varsayarak ilk denemede sifre cozemedi isek 128 bit denemekte fayda var.)

-a Parametresi kırılacak şifrenin WEP şifresi olduğunu belirtiyor,
-n parametresi ise kaç bitlik bir şifreleme olduğunu.

En sondaki *.ivs parametresi ise o klasördeki tüm “.ivs” uzantılı dosyaların kırılacağını belirtiyor. Önemli olan bir önceki paket toplama işleminde üretilen dosya veya dosyaları vermeniz.

Aynı şekilde eğer sırf IV’ leri değil tüm paketleri yazdıysanız *.cap dosyalarınızı da verebilirsiniz.

Kısa bir süre sonra şifre kırılmış olacaktır.

Karşınıza birden fazla cihazdan toplanan paketler gelebilir bu durumda ilgili AP’ yi seçmeniz gereklidir. Zaten ilgili AP’ nin MAC adresini daha önceki Kismet / Netstumbler bilgimizden dolayı biliyoruz.

Bu işlemlerden sonra wireless şifremiz elimizde fakat sadece WEP şifreleri kırılabilir.

Not: Almanya bu işte uzman orada bile WPA kıran toplamda 10 kişi yoktur. Wpa hiç denemeyin.

DİKKAT: BU ANLATTIĞIM YOL SADECE LİNUX VE WİNDOWS TA UYUMLU ADAPTERİ OLANLAR İÇİNDİR. REİSİ-CUMHUR

AMA SİZE TAVSİYEM BENİM BİZZAT DENEDİĞİM YOL ŞUDUR(WİNDOWS XP İŞLETİM SİSTEMİ VE İNTEL 3945ABG TÜRÜ ADAPTERLERİ OLANLAR İÇİN):

COMMWİEV İNDİRİN. PROGRAMI KURUN ADAPTERİNİZİN UYUMLU OLMASI GEREKİYOR BUNU NERDEN ÖĞRENİRİZ: PROGRAM KURULURKEN UYUMLU ADAPTERLERİN LİSTESİ GELİYOR(PROGRAM COMMVİEW FOR WİFİ) VE GÖREBİLİYORSUNUZ.

BU PROGRAMLA RAHATLIKLA WEP ŞİFRELERİNİ ALABİLİRSİNİZ. DHAA FAZLA BİLGİ ALMAK İSTEYENLER İÇİN İLERİKİ ZAMANLARDA COMMVİEW İLE OLAN HACK LERİ RESİMLİ ANLATABİLİRİM....

SAYGILARIMLA
.::CORPİXX::.
,
,

Erkek
Takım : Wireless Hack Fenerb10
madalya : Wireless Hack 2db72hy

Wireless Hack Empty
MesajKonu: Geri: Wireless Hack   Wireless Hack EmptySalı Ocak 27, 2009 6:24 pm

Pylasım için Tşk .. de Fazla Anlamadım Nese Ben Bunu Uygularım Daha Sonra .. Kafa Karıstırıcı Biraz
http://www.darkorbit.com
R€İS-i_CUMHUR87
,
,
R€İS-i_CUMHUR87

Erkek

Wireless Hack Empty
MesajKonu: Geri: Wireless Hack   Wireless Hack EmptyÇarş. Ocak 28, 2009 2:22 pm

Kardeş sen bana bilgisayarının Lan kartını yaz ben sana ona göre yöntem söyleyeyim.. Bu yöntem gerçekten karışık ve 2 hafta boyunca hergün denememe rağmen çok iyi sonuçlar alamıyorsun.. Commview i tek geçerim... Yöntem çok en az 5 tane yöntemi var
,
,

Erkek
Takım : Wireless Hack Fenerb10
madalya : Wireless Hack 2db72hy

Wireless Hack Empty
MesajKonu: Geri: Wireless Hack   Wireless Hack EmptyPerş. Ocak 29, 2009 10:11 pm

Önemli Degil Benim İnterNet SınırSız Ben Öle Denemek Amaclı .. Yapcaktım Burda Baya Bir Ag VAr Very Happy:D:D:
http://www.darkorbit.com
R€İS-i_CUMHUR87
,
,
R€İS-i_CUMHUR87

Erkek

Wireless Hack Empty
MesajKonu: Geri: Wireless Hack   Wireless Hack EmptyPtsi Şub. 02, 2009 2:46 am

Arkadaşlar bu bilgileri vermemin sebebi hack yapmaktan çok hacklenmeyi önlemektir. Çünkü sonuçta hak diye bir şey var. Sınırlı kotaya sahip birinin ağına girip sömürenler öteki tarafı geçtim burda polise yakalanma riskleri var. Ama sınırsız bir olduğuna emin olduğunuz bir ağa sızabilirsiniz. Fakat unutmamamız gereken tek şey Mac adresimizi saklamaktır(yakalanmamak için). Onuda başka bir konuda dile getireceğim. iyi paylaşımlar

Wireless Hack
1 sayfadaki 1 sayfası